Nayzwam się Lucie. Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: Veroniki i Jakuba. To właśnie one motywują mnie, podobnie jak większość mam, abym obrała kierunek, o którym wcześniej nawet nie pomyślałam. Po ukończeniu studiów na kierunku stosunki międzynarodowe byłam przekonana, że będę kontynuować swoją aktywność w różnego rodzaju stowarzyszeniach, w krajach rozwijających się, gdzieś w świecie, tak jak robiłam to do tej pory podczas studiów (www.CentrumDialog.cz). Los skierował jednak moje kroki w trochę inną stronę…

Poszukiwanie drogi...

Okres po urodzeniu syna Jakuba był jednym wielkim poszukiwaniem… Poszukiwaniem samej siebie w roli mamy. Możliwe, że poszukiwałam w sobie wewnętrznej siły, abym była w stanie wytrzymać presję społeczeństwa, które odczuwalne było w tak wydawałoby się błahych tematach jak usypianie, karmienie czy respektowanie metod wychowawczych. W moim otoczeniu, wśród koleżanek, nie było zbyt wielu mam. Zaczęłam więc sporo czytać, chodzić na wykłady, spotykać się z ludźmi, którzy rolę rodziców rozumieli w podobny sposób jak ja i mój mąż. W ten sposób odkryliśmy Montessori. Po przeczytaniu najprawdopodobniej wszystkich książek Marii Montessori i wielu innych autorów piszących na ten temat, wiedzieliśmy, że to jest nasza droga, którą chcemy podążać i którą już podążamy... Nadszedł kilkuletni okres, kiedy to wzięłam udział w wielu kursach, wykładach, warsztatach i szkoleniach zarówno czeskich jak i międzynarodowych. W tym czasie zaczęłam również pisać blog, gdzie sama utwierdzałam się w swoim myśleniu i dzieliłam się przemyśleniami z bliskimi. Blog przyczynił się do poznania wielu wspaniałych osób, za co do dziś jestem niezmiernie wdzięczna! Zapewne to właśnie blogowi zawdzięczam możliwość założenia tego e-shopu… Wiele mam skarżyło się na ograniczoną dostępność pomocy Montessori oraz na ich wysokie ceny. I tak zapadła decyzja, że spróbuję sprowadzić zabawki Montessori do Czech.

Sprowadzenie pomocy Montessori i założenie sklepu…

Po wielu popełnionych błędach i wpadkach, udało nam się w końcu znaleźć fabrykę produkującą pomoce w odpowiadających nam warunkach, ze wszystkimi certyfikatami, których wymagaliśmy i za ceny, które mogliśmy zaakceptować. Pierwsze pomoce wysyłałam z salonu swojego mieszkania, znajdującego się na praskich przedmieściach. Klientkami były koleżanki, które złożyły zamówienia już trzy miesiące wcześniej. Po pierwszej dostawie przyszły kolejne… a po czasie zainteresowanie było tak wielkie, że wraz z mężem oraz teściem (który wierzył we mnie i wsparł mój projekt finansowo) zdecydowaliśmy się założyć prawdziwy sklep i wynająć w tym celu magazyn. Stale rosnące zainteresowanie było dla nas miłym zaskoczeniem. I tak zaczęliśmy się rozrastać…Po roku sprzedaży wyłącznie pomocy Montessori poszerzyliśmy ofertę o drewniane zabawki czeskich producentów. Z czasem zaczęliśmy sprowadzać zabawki z Niemiec… Wybierałam tylko zabawki, które chętnie wzięłabym do domu również dla swoich dzieci – zabawki, które miały dla mnie jakąś wartość. Zawsze chciałam sprzedawać, tylko produkty najwyższej jakości, które będą odpowiadać zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Poszukiwałam firm, które będą spełniać moje oczekiwania dotyczące ekologicznej produkcji oraz edukacyjnej wartości zabawek. Po niecałych dwóch latach przenieśliślmy magazyn z byłej suszarni w osiedlowym bloku w Pradze do większego pomieszczenia w Kolinie i rozpoczęliśmy poszukiwania pierwszego pracownika do pomocy przy wysyłce zamówień.

Początki sprzedaży hurtowej

W 2013r. zaczęliśmy sprowadzać z USA repliki i pomoce marki Safari Ltd. Od firmy tej otrzymaliśmy również wyłączne prawo do dystrybucji i tak rozpoczął się nowy rozdział w naszym życiu – sprzedaż hurtowa. Rozpoczęliśmy dystrybucję pomocy Montessori do innych sklepów.

W 2014r. do naszego życia wkroczyła firma PlanToys – marka, która po dziś dzień inspiruje nas swoim zaangażowaniem w ekologię, a także wyjątkowym podejściem do klientów, pracowników i partnerów biznesowych. Dla mnie osobiście jest to ogromna radość i czuję się zaszczycona, że możemy reprezentować tę firmę na czeskim i słowackim rynku.

W 2016r. Oprócz pomocy Montessori zaczęliśmy także sprzedaż markowych pomocy Nienhuis Montessori. Poszerzyliśmy nasze hurtowe portfolio o kilka innych marek i tak powoli, krok po kroku, z każdym rokiem jest nas coraz więcej.

Dziś razem z dziewięcioma wspaniałymi, inteligentnymi, sympatycznymi i uśmiechniętymi kobietami, które dołączyły do nas w ciągu ustatnich kilku lat, tworzymy coś, o czym jeszcze przed kilku laty nawet nie śmiałam marzyć. Jestem niezmiernie wdzięczna za pracę całego zespołu i szanuję każdą z nich.

Pomoc rodzicom i nauczycielom w odnajdywaniu wartościowych zabawek sprawia nam ogromną radość. Cieszymy się, że możemy sprzedawać produkty, w które sami wierzymy.

Pomagamy i chcemy pomagać dalej…

Dzięki moim doświadczeniom z budową i prowadzeniem szkół w Kenii wiem, jak trudne jest pozyskanie funduszy na projekty oddalone od naszego europejskiego świata. Dlatego jestem szczęśliwa, że dzięki naszym klientom możemy pomagać tym, którzy na zakupy w naszym sklepie nie mogą sobie pozwolić.

Jestem wdzięczna, że dostaliśmy się do punktu, w którym o pomoc mogą zwrócić się do nas stowarzyszenia i organizacje, a my możemy im wyjść naprzeciw. Wierzę, że w przyszłości będziemy w stanie wesprzeć jeszcze więcej wartościowych projektów.

Napisz do nas...

Naszą aktywność traktujemy jako misję i powód do satysfakci dla każdej z nas. To co robimy sprawia nam radość. Cieszymy się, kiedy możemy przyczynić się do stworzenia lepszego świata dla naszych dzieci. Świata, w którym będą czuć się dobrze i w którym będą mogły w pełni rozwijać swoje talenty. Chcemy być coraz lepsi. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, jak to tylko możliwe. Stąd moja wielka prośba. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, doświadczenia czy pytania, możesz śmiało skontaktować się z każdą z nas.

Jeśli pochodzisz z Kolina lub okolic i chciałbyś/abyś stać się częścią naszego zespołu, zgłoś się do nas, może to właśnie Ciebie szukamy! :-)

Nasza strona użwya plików cookies niezbędnych do je funkcjonowania i prowadzenia statystyk.