Jmenuji se Lucie. Jsem mámou dvou úžasných dětí, Veroniky a Jakuba. Právě děti mě vedou, stejně jako většinu maminek, směrem, který by mě dříve nenapadl. Po vystudování mezinárodních vztahů a diplomacie jsem si myslela, že budu pokračovat dál pouze v neziskových aktivitách někde v rozvojovém světě, které jsem dělala již mnoho let při studiu (www.CentrumDialog.cz). Cesta mě ale zavedla trochu jinam…

Hledání cesty...

Po narození syna Jakuba jsem hledala… Hledala jsem možná sama sebe v roli mámy, možná jsem hledala vnitřní sílu, abych ustála tlak společnosti a okolí, který jsem cítila v tématech tak jednoduchých jako uspávání, kojení nebo respektující přístup k výchově. V mém okolí, mezi kamarádkami, tolik maminek ještě nebylo, začala jsem tedy hodně číst, chodit na semináře, setkávat se s lidmi, kteří měli téma rodičovství podobně naladěné jako já s manželem. Až jsme narazili na Montessori. Po přečtení snad všech knih od Marie Montessori a mnoha dalších, kteří na toto téma psali také, jsme měli jasno, že toto je přesně ta cesta, kterou my se chceme vydat a kterou se již vydáváme…  Následovalo několik let, kdy jsem absolvovala mnoho kurzů, seminářů, workshopů a školení, českých i mezinárodních, na toto téma. Během této doby jsem začala psát blog, kde jsem si sama ujasňovala své myšlenky a sdílela je se svými blízkými. Skrz blog jsem měla možnost se seznámit s mnoha prima lidmi a dodnes jsem za to velmi vděčná! A asi i díky blogu jsem dostala také možnost rozjet tento e-shop… Mnoho maminek si stěžovalo na nedostupnost Montessori pomůcek a na jejich vysoké ceny. A tak jsem se rozhodla, že zkusím sama nějaké pomůcky do ČR dovézt.

Dovoz Montessori pomůcek a rozjezd eshopu…

Po mnoha chybách a zakopnutích se nám podařilo po velkém úsilí najít továrnu, která vyráběla pomůcky v podmínkách, které nám vyhovovaly, se všemi certifikáty, které jsme vyžadovali a za ceny, které pro nás byly přijatelné. První pomůcky jsem distribuovala z obýváku panelákového bytu pražského předměstí rovnou mezi kamarádky, které si je objednaly tři měsíce předem. Po prvním dovozu přišel další … a následně byl již zájem takový, že jsme se s manželem a tchánem (který mi natolik věřil, že mi finančně pomohl se rozjet) rozhodli pro opravdové založení tohoto e-shopu a pronájem skladu. Následný zájem nás velmi příjemně překvapil a my se začali rozrůstat…

Po prvním roce prodeje výhradně Montessori pomůcek jsme do sortimentu přidali i dřevěné hračky od českých firem. Následně jsme začali dovážet také z Německa… Vybírala jsem vždy hračky, které bych vzala domů i mým dětem – hračky, které pro mě měly nějaký smysl. Vždy jsem chtěla, abychom prodávali jen kvalitní věci, které budou sedět jak dětem, tak jejich rodičům. Hledala jsem firmy, které splňovaly mé představy o ekologické výrobě, o smysluplnosti a vzdělávacím charakteru hraček. Po necelých dvou letech jsme přestěhovali sklad z původního prostoru (bývalé sušárny v paneláku) v Praze do větších prostor v Kolíně a hledali jsme prvního zaměstnance na pomoc do expedice.

Začátek velkoobchodního prodeje

Během roku 2013 jsme začali dovážet repliky a pomůcky z USA od firmy Safari Ltd. Od této firmy jsme také dostali výhradní zastoupení pro distribuci, a tím nám začala nová kapitola na naší podnikatelské cestě – velkoobchodní prodej. Během tohoto roku jsme začali distribuovat do dalších obchodů i Montessori pomůcky.

S rokem 2014 do našeho života vstoupila firma PlanToysfirma, která nás dodnes inspiruje svým stoprocentním ekologickým nasazením a lidským přístupem jak k zákazníkům, tak zaměstnancům a obchodním partnerům. Osobně mi dělá upřímnou radost a je mi ctí, že můžeme tuto firmu na českém a slovenském trhu zastupovat.

Během roku 2016 jsme kromě našich Montessori pomůcek začali prodávat i značkové pomůcky od Nienhuis Montessori. Přidali jsme i několik značek do našeho velkoobchodního portfolia a pomaloučku, krok za krokem, každým rokem trochu rosteme.

Dnes již s 9 nádhernými, chytrými, sympatickými a usměvavými ženami, které se staly součástí našeho týmu během posledních let, utváříme něco, o čem jsem před několika lety jen snila. Jsem nesmírně vděčná za práci celého týmu a vážím si každé z nich.

Dělá nám velikou radost pomáhat rodičům a učitelům najít takové hračky a pomůcky, které mají smysl. Dělá nám radost prodávat věci, kterým sami věříme.

Pomáháme a chceme pomáhat víc…

Díky své zkušenosti s výstavbou a provozem škol v Keni vím, jak velmi těžké je získat podporu pro projekty, které jsou vzdálené tomu našemu evropskému světu. A proto jsem vděčná, že díky našim zákazníkům můžeme pomáhat i ostatním, kteří si nákup u nás sami dovolit nemohou.

Jsem vděčná, že jsme se dostali do bodu, kdy se na nás mohou obrátit neziskovky s žádostí o pomoc a my jim můžeme vyjít vstříc. Pevně věřím, že do budoucna se nám bude dařit stále více podporovat smysluplné projekty.

Napište nám...

Naši činnost chápeme také jako poslání a potěšení pro nás všechny. Baví nás to, co děláme. Máme radost z toho, když můžeme pomáhat vytvářet o něco hezčí domov pro naše děti, ve kterém se budou cítit dobře a ve kterém mohou naplno rozvíjet své schopnosti. Chceme se zlepšovat. Chceme vycházet našim zákazníkům vstříc, jak jen to půjde, pokud to bude stále v souladu s naší vizí toho, jak chceme věci dělat. A proto vás prosím, pokud máte jakékoliv podněty, zkušenosti či otázky, neváhejte se obrátit na kohokoliv z nás.

Pokud jste z Kolína nebo okolí a chtěli byste se stát součástí našeho týmu, také se na nás můžete obrátit, třeba najdeme společnou cestu! :-)

Produkt dodany do listy życzeń